Patarimai įsirengiantiems oro kondicionierių

Norint įsirengti sieninę (į sieną montuojamą) oro kondicionavimo sistemą reikia atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

1. Kondicionavimo sistemą geriausia montuoti dar prieš vykdant apdailos darbus. Taip visos komunikacijos gali būti paslėptos sienoje. Be to, sistemų montavimas remonto metu yra apie 1.5 karto pigesnis negu montavimas patalpoje kur remontas jau padarytas.

2. Renkantis oro kondicionavimo sistemą, būtina žinoti koks šaldymo galingumas jums reikalingas. Juos galima apytiksliai paskaičiuoti žinant kad per 1m2 lango patenka apie 0,45kW šilumos. Žmogus išskiria apie 0,15kW, biuro technika šilumine energija paverčia apie 30% savo naudojamos energijos. (vienas kompiuteris apytikriai išskiria 0,2kW, lazerinis spausdintuvas – 0,4kW, kopijavimo aparatas – 0,5kW). Kondicionieriaus galingumas turi viršyti visų šilumą skleidžiančių šaltinių spinduliuojamą šiluminę galią.

oro kondicionierių montavimas

3. Iš anksto reikia apgalvoti kur bus statomas išorinis kondicionieriaus blokas. Reikėtų vengti montuoti tokiose vietose kur tolimesnis bloko aptarnavimas būtų labai sunkus ar kartais ir neįmanomas be specialios įrangos. Pavyzdžiui, nereikėtų kabinti bloko ant sienos 16 namo aukšte, nes tai labai apsunkintų tolimesnę jo priežiūrą bei išaugtų aptarnavimo kaštai.

4. Vidutinis kondicionierius pašalina iš oro nuo 1 iki 2 litrų vandens per valandą, todėl iš anksto reikėtų numatyti kur bus nuvedamas drenažo vamzdynas. Geriausias variantas yra nuvesti drenažo sistemą į kanalizaciją, tačiau jeigu to neįmanoma padaryti, drenažo vanduo išvedamas į lauką.

5. Būtina atminti, kad kokybiškas oro kondicionierius gali tarnauti iki 2 kartų ilgiau negu pigios klasės kondicionierius, todėl kokybiškai įrangai taupyti nereikėtų. Juolab kad kainų skirtumas tarp aukštos klasės ir pigios įrangos sudaro apie 30%, o savikaina skiriasi daugiau nei 2 kartus. Todėl patartina geriau investuoti didesnę pinigų suma į geresnę įrangą, kuri tarnaus neabejotinai ilgiau ir sukels mažiau problemų.

Įvairiais klausimais kreipkitės į UAB Vėsu specialistus, kurie padės išsirinkti geriausią variantą!

NEMOKAMA KONSULTACIJA: +37064561810

Parašykite mums per Facebook!